Erzincan Eczacı Odası
  1  Aralık  2022   Perşembe  1.07.2021 ECZANE AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİMİZ DEĞİŞTİRİLMİŞTİR. HAFTA İÇİ VE CUMARTESİ 08:30-18:00                      
Ana Sayfa Bilgi Arşivi Haber Arşivi Odamızdan Tebliğ Protokol SUT Yasa ve Yönetmelikler İletişim
Erzincan Eczacı Odası
 
Nöbetçi Eczane

1  Aralık  2022   Perşembe

HİZMET ECZANESİ

FEVZİPAŞA CAD NO:46 MÜFTÜLÜK KARŞISI
0-446-212-23-95


 

 

 
HABER DETAYI

ERZİNCAN MESLEK ODALARI VE STK ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

 Son dönemde artan terör olayları hakkında Erzincan adına duruşumuzu sergilemek amacıyla 14 Eylül 2015 Pazartesi günü saat : 11:00'da Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda Meslek Kuruluşları ve STK'ların katılımıyla ortak basın açıklaması yapılmıştır.

Bu gün burada son aylarda artan terör olaylarına karşı toplumumuzun her kesiminin sesini duyurmak ve Erzincanlı hemşehrilerimizle ve tüm Türkiye ile paylaşmak için buradayız.

Özellikle teröre, şiddete ve kardeşliğimizi bozmaya çalışan tüm mihraklara, Erzincanlıların duruşunu ve kararlılığını göstermek için buradayız.

Bugün ortaya çıkacak olan fotoğraf belki de onlarca sayfalık bir metinden ve demeçten çok daha anlamlı olacaktır. Çünkü bu fotoğrafta tüm sivil toplum kuruluşlarımızın, Anadolu’nun başka illerinden kentimize göç eden ve artık Erzincanlı olan tüm Hemşerilerimizin desteği var, teröre karşı duruşu, geleceğe ait ortak duyguları var. 

Değerli Erzincan’lılar, Değerli Vatandaşlarımız,

Hangi etnik köken, din veya mezhep aidiyetine sahip olursak olalım hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit vatandaşlarıyız. Tüm milletimizin ortaklaşa verdiği mücadele ile kazanılan bu vatanı, atalarımıza olan minnet borcumuz ve çocuklarımıza olan sorumluluğumuz gereğince barış ve refah içinde geleceğe taşımak hepimizin görevidir.

Zorluklarla kazanılan bu vatanı geleceğe taşımanın yolu ise tam demokrasiyi tesis etmekle mümkün olacaktır. Evrensel İnsan haklarının getirdiği tüm değerleri her bir insanımıza yaşatmak ve hissettirmektir. Bunu sağlamanın tek yolu ise demokrasinin sağladığı yasal ve barışçıl yolları kullanmaktır.

 

 

Ülkemiz son zamanlarda artan terör olaylarından büyük acılar yaşıyor. Acıları yarıştıran değil, acıları anlayan bir toplum olarak artık şiddet istemiyoruz. Silahlı mücadelelerle aranan hakların daha büyük haksızlıklara ve sadece acılara neden olduğunu görüyoruz. Terör amaçlı eylemler biterse demokrasi işler;

Öte yandan vatandaşlarımıza da bir çağrımız var;

UNUTMAYALIM Kİ! Terör askerimizi, polisimizi öldürerek hedefine ulaşamaz. Terör, hedefine toplumu bir birine düşman ederek ulaşır. Toplumda kaos ve kargaşa yaratarak ulaşır. Ülkemizin çeşitli şehirlerinde esnafımızın iş yerlerine ve şehirler arası ulaşım yapan ötobüslere yönelik çeşitli saldırılar olmuştur. Saldırılar sonucunda maddi ve manevi zararlar meydana gelmiştir. Biz bu tuzağa düşmedik, düşmeyeceğiz. Bundan dolayı tüm vatandaşlarımızı itidale, sakinliğe, kardeşlik ve akrabalık bağlarımızın gereği olan daha çok sevgi ve saygıya davet ediyoruz.

Özellikle, gençlerimizi şiddetin bir parçası değil, ülkemizin parlak geleceğinin bir parçası ve katkı koyucu olarak görmek istiyoruz.

Değerli Erzincanlılar, Aziz milletimiz,

Bugün birbirimize daha çok kenetlenmemiz teröre en güzel cevaptır. Yakmak, yıkmak, kentlerde kaos havası verecek ortamlar yaratmak, öfke seli ile aklın ve vicdanın sesine kulak tıkamak bir çözüm değildir. Provokasyonlara izin vermemeliyiz. Bu ülkenin yasaları, kanunları var. Sokaklarımızın cezalandırma yerine dönüşmesine, vatandaşlarımızın kendisini güvenlik güçlerinin yerine koymasına karşıyız.

Acılarımız demokrasinin tüm yolları kullanılarak sonuna kadar yüksek sesle ifade edilmeli ama şiddet kullanarak sadece terörün oyununa gelinmemelidir.

Erzincan adına, yüzlerce yılda oluşturduğumuz demokrasimize, birlikte yaşama ve hoşgörü kültürümüze zarar verilmesine izin veremeyiz.

Çözüm; şiddetin bitmesi ve silahlı tüm terör oluşumlarının ülkeyi terk etmesidir; Talebimiz; silahların değil, fikirlerin konuşmasıdır; Talebimiz; tam demokrasi ile huzur içinde, refah içinde, kardeşçe yaşayan bir Türkiye’dir.

77 milyonun ne bölünmeye, ne parçalanmaya niyeti vardır. İnsanımız barış istiyor, huzur istiyor, daha nitelikli tam demokrasi istiyor. Yasaların dışında hak aramayı kabul etmiyoruz. Şiddete, kana, öfkeye, silaha hayır diyor, Bu duygularla Çanakkale’den Kurtuluş Savaşına ve 2015 yılında içinde özgürce ve huzur içinde yaşadığımız bir vatanı bize armağan eden tüm şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyoruz.

 

Barış ve kardeşlik adına çaba gösteren herkesi sevgi ve saygıyla kucaklıyor ve saygılarımızı sunuyoruz..

Bu bilgi 4629 kez okundu

 
 
Erzincan Ticaret ve Sanayi Odasy
Tasarım ve Programlama : TUNÇARSLAN
Medula Eczane TSK Provizyon Sistemi Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu